Czytelnia

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Zen to done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności

Wiele osób zapewne słyszało o książkach Getting Things Done Davida Allena czy 7 nawyków skutecznego działania Stephena Covey'a, które są poradnikami o zwiększeniu własnej efektywności. Leo Babauta znany z Książeczki minimalisty zaczerpnął z nich inspirację i uprościł je. W ten sposób powstał system ZTD opisany w książce Zen to done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności.

Zen to done to krótki poradnik, jak planować i porządkować sprawy do załatwienia. Leo Babauta przedstawia i opisuje dziesięć nawyków, które warto nabyć, aby zmienić swój sposób działania. Zwraca jednak uwagę na to, aby nie wprowadzać je w życie za jednym razem, gdyż możemy szybko się poddać – wypracowanie każdego nawyku wymaga czasu. Autor proponuje także skróconą wersję ZTD i podaje opis przykładowego dnia z wykorzystaniem pełnego systemu. Przedostatni rozdział stanowią pytania, które często zadają czytelnicy i odpowiedzi Leo Babauty. Na końcu znajdują się dodatkowe materiały, jak formularze ZTD, lista narzędzi i artykułów, które można odnaleźć w Internecie.

Zen to done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności to pozycja zawierająca ciekawe pomysły zebrane na niewielkiej ilości stron. Jednak podobnie jak w Książeczce minimalisty znaczenie ma tu wartość treści. Oczywiście samo jej przeczytanie nic w naszym życiu nie zmieni. To od nas zależy czy podejmiemy się zmiany. Leo Babauta podpowiada jak tego efektywnie dokonać. Polecam!

Książkę możesz kupić na stronie księgarni SENSUS

4 komentarze :

 1. świetnie piszesz!
  http://spojrzenie-rosie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też się podoba Twój sposób pisania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. http://uciec-od-mafii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń