Czytelnia

piątek, 28 listopada 2014

Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki

Mówi się, że wygląd nie ma znaczenia. Kiedy jednak dobrze czujemy się we własnej skórze mamy więcej pewności siebie, błyszczymy i śmiejemy się w duchu. Niewątpliwie piękne, zdrowe włosy są atutem każdej kobiety (i mężczyzn oczywiście też). Co jednak zrobić kiedy ich słaba kondycja sprawia, że najchętniej ścięlibyśmy je na łyso albo ukryli pod czapką? Słynna blogerka Anna Kołomycew, zwana też Anwen, przychodzi nam na ratunek ze swoją książką Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki.


Książka Jak dbać o włosy to obszerne kompendium na temat włosów i sposób dbania o nie. Z pierwszego rozdziału dowiemy się o rodzajach włosów, ich strukturze, porowatości i gęstości. Autorka opisuje także najczęstsze problemy z jakimi możemy się spotkać w codziennej pielęgnacji i mówi jak sobie z nimi radzić: wypadanie włosów, łupież, przetłuszczanie się, suche włosy, zniszczone, rozdwajające się końcówki, elektryzowanie się włosów, puszenie się i brak objętości. W poradniku znajdziemy informacje o tym, jak dbać o naszą czuprynę i skórę głowy, co może wydawać się banalne, ale po przeczytaniu okazuje się, że wcale takie nie jest. Szczególną wartość książki stanowi skupienie się na składnikach kosmetyków takich jak emolienty, proteiny, humektanty, składniki aktywne i detergenty, co pozwoli nam na robienie bardziej świadomych zakupów w drogeriach i bezproblemowe rozszyfrowywanie etykiet. Ostatni rozdział stanowią przepisy na… własne, domowe preparaty! Znajdziemy tu pomysły na płukanki, mgiełki, maski, wcierki, peelingi, które można wykonać nawet z produktów znajdujących się w naszej kuchni.

Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce mieć piękne, zdrowe włosy i raz na zawsze zapomnieć o problemach. To też inspiracja do samodzielnego wykonywania kosmetyków i bycia bardziej świadomym tego, czego używamy do codziennej pielęgnacji. Poza bogatą treścią, atutem pozycji jest estetyka wizualna. To prawdziwy balsam dla włosów i ducha. 

Bardzo polecam! Dzięki niej dowiedziałam się ile popełniam błędów w codziennej pielęgnacji włosów.

Książkę możesz kupić na stronie księgarni SENSUS

3 komentarze :

  1. Myślę, że to obowiązkowa pozycja dla każdej Pani, która kiedykolwiek miała problemy z rozdwojonymi końcówkami lub wypadającymi i łamliwymi włosami. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba przeczytam :) Ja ostatnio testuję na moich włosach olej kokosowy bio planet :)

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo ciekawy wpis, wpadnij też do mnie i zostaw feedback :) ekologiczny wypas owiec

    OdpowiedzUsuń