Czytelnia

poniedziałek, 17 listopada 2014

Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy

W młodości kształtuje się nasza osobowość, postawa i nastawienie wobec życia, system moralny. To także czas poznawania świata, własnych pasji i odnalezienia życiowej drogi. Jest to jednak okres trudny, obfitujący w wątpliwości i rozterki. Młodzi ludzie zadają sobie pytanie o sens egzystencji, jej cel, poszukują wartości i autorytetów do naśladowania. Dla niektórych takim przewodnikiem jest Jego Świętobliwość Dalajlama. W krótkiej książce Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy Christian Jelen spisał myśli tego wielkiego człowieka.

Książka powstała jako transkrypcja nauk Dalajlamy, którą przekazał on niewielkiej grupie uczniów. Treść tej książki jest uniwersalna, ponieważ może być użyteczna dla każdego bez względu na wyznanie. Poruszane są w niej takie zagadnienia jak: szczęście, nastawienie, motywacja, człowieczeństwo, medytacja, współczucie, radzenie sobie z gniewem i wiele więcej. Każdy rozdział jest wzbogacony o ilustracje.

Szczęście młodego umysłu. Nauki Dalajlamy to pozycja wręcz minimalistyczna. Skłania ona jednak do refleksji nad wieloma ważnymi zagadnieniami i stanowi źródło inspiracji. Pokazuje także jak niewiele trzeba, aby żyć szczęśliwie i zaoszczędzić sobie zbędnego cierpienia.

Książkę możesz kupić na stronie księgarni SENSUS

1 komentarz :